חיפוש
  • Tradint

7 כלים ושיטות למיפוי, ניתוח ומחקר מתקדמים של רדיט עבור תובנות על שוק ההון

עודכן ב: יונ 13

בשנים האחרונות, רדיט הפכה למוקד מידע ושיח מרכזי בעולם ההשקעות. סאב רדיטים שונים, כל אחד עם מאות אלפי עד מעל מיליון משתתפים, מכילים דיונים, ניתוחים, עדכונים, וגם הרצות של מניות כמו במקרה GameStop או AMC שכבר זכו לכינוי משל עצמן - Meme stock (מניות שקופצות בגלל טרנד ברשתות ובלי קשר לביצועים כלכליים)

מעבר לפעולות 'המחתרתיות' שמתרחשות בחלק מהקבוצות, רובן עוסקות בניתוחים, המלצות ומידע מגוון אודות מניות, חברות ושווקים, ומהוות צוהר מעניין וייחודי להתנהגות ועניין הסוחרים הרבים כל כך שחברים בהן.


להלן מספר כלים מתקדמים שיאפשרו לכם לחקור לעומק את רדיט, לנטר, לייצא טרנדים ולגלות תובנות ייחודיות על בסיס המידע שזורם בסאבים השונים.


איתור וניטור

דבר ראשון, נרצה לאתר את הרדיטים הרלוונטים, ולהבין כיצד נוכל לנטר אותם באופן קבוע. אמנם לרדיט יש ממשק חיפוש משל עצמה, אבל די קשה להתמצא בו, ולמצוא את המידע המדוייק שמעניין אותנו. לצורך כך נוכל להיעזר ב-3 כלים:


redditsearch.io

מנוע חיפוש מתקדם לרדיט, עם עיצוב פשוט ונקי שמאפשר לחפש מושגים בפוסטים או תגובות, ולפלטר לפי זמנים, מקורות, איכות הפוסטים ועוד.

מהתוצאות שנקבל, נוכל לייצא את הסאב רדיטים המובילים, ולזהות את האלה עם הפוטנציאל הכי רלוונטי מבחינתנו.yasiv.com

כלי המציג ויזואליזציה מתקדמת של סאב רדיטים על בסיס מילות מפתח. לאחר שנחפש את המילים שמעניינות אותנו (סימבולים של מניות, או פשוט מילים אינדיקטיביות לשוק ההון) נקבל תרשים חזותי שמציג את הסאב רדיטים המובילים ואת הקשרים ביניהם.

ברגע שנלחץ על אחד מהאובייקטים, יפתח לנו sidebar המכיל מידע נוסף אודות הסאב-רדיט ואת הפוסטים האחרונים שעלו בו.Tradint.io

כדי לחסוך לכם את רוב העבודה, ריכזנו עברוכם את 22 הסאב-רדיטים המובילים בתחום (מבחינת כמות משתתפים ואיכות הדיון) שמנוטרים באופן קבוע, ומזרימים את המידע לפיד אחד מאוחד. מעקב אחרי הפיד המאוחד של tradint.io יאפשר לכם להתעדכן באופן קבוע ושוטף במה שקורה בכלל הרדיטים במקום לעבור אחד אחד ולחקור.
מיפוי, ניתוח וטרנדים

לאחר שאיתרנו את הרדיטים המרכזיים והרלוונטים, והתחלנו לנטר אותם באופן קבוע, נרצה גם למפות ולנתח אותם לעומק, כדי שנוכל לייצא תובנות, לזהות טרנדים ולגלות את התמונה הגדולה שמשתקפת בהם. מכיוון שמדובר על אלפי פוסטים ביום, נתקשה לעשות את זה בצורה ידנית, אבל נוכל להיעזר במספר כלים מאוד חזקים שיהפכו את המשימה לפשוטה.


Redective.com

כלי פשוט עם עיצוב נקי, מציע ניתוח של משתמשים או סאב רדיטס מבחינת תדירויות מילים, שעות פעילות ועוד. המידע המוצג רלוונטי לשבוע האחרון, ומאפשר לזהות מתי עיקר הפעילות בקבוצה, ומה בעיקר מעסיק את האנשים (כמות הפעמים שמילה מוזכרת)socialgrep.com

גרסא מועצמת וסופר חכמה של הכלי הקודם. הכלי מאפשר לחפש מילות מפתח (שמות מניות, מושגים וכו') ולקבל מיפוי של המקומות בהם מזכירים אותן, לצד איזה חברות, כמה פעמים הוזכרו ואפילו מה הסנטימנט (רגש) של האזכור. בנוסף, מאפשר לחפש סאב רדיט, ולקבל מיפוי מעמיק של החברות שמוזכרות בו, האנשים, מקורות המידע המובילים, ממוצעי תגובות ודירוגים, סנטימנט ועוד. כמו בכלי הקודם גם הוא מציג את הנתונים של השבוע האחרון, אבל גם מציע API שאפשר למשוך דרכו את הנתונים מאז 2010 (מגיע בגרסא חינמית מצומצמת ובגרסאות מלאות יותר בתשלום)


smat-app.com

מעבר לזיהוי המניות הבולטות השבוע, או העניינים המרכזיים שמעסיקים את הקהילות והסוחרים, נרצה לזהות טרנדים ארוכי טווח, וגם לייצא את הנתונים ככה שנוכל לבדוק קולרציות שלהם למניות או נכסים אחרים, וממש לייצר סיגנלים שיאפשרו לנו לסחור על פי הם, או שיהוו בסיס למסחר אלגוריתמי אוטומטי. לטובת המשימה נוכל להיעזר בכלי ה-Timeline שיציג לנו את תדירות ההופעה של מילים לאורך זמן (אפשר שנים אחורה), בקבועי זמן לבחירתנו (יומי, שבועי, חודשי וכו'). מעבר לרדיט, נוכל לחפש את תדירות הופעת המילים גם ברשתות נוספות ולהשוות את הטרנד. בנוסף, בתחתית העמוד נוכל גם לייצא את הנתונים ל-CSV כדי שנוכל לחקור אותם לעומק באמצעים סטטיסטיים ולזהות קורלציות.סקרייפינג

לבסוף, בחלק מהמקרים נרצה לייצר את הדאטה בעצמנו, ולנתח אותו בכלים נוספים ומתקדמים שלא בהכרח מתממשקים באופן אוטומטי לרדיט ויודעים לשאוב ממנה נתונים. לצורך כך נוכל לעשות סקרייפינג - שאיבה אוטומטית של מידע מאתרים לתוך מבנה טבלאי, ולייצא אותו למחשב שלנו כדי שנוכל להשתמש בו בכל מערכת או אלגוריתם אחר שנרצה.

בשנים האחרונות, עם עליית תחום ה-NO-CODE, משימות כמו סקרייפינג שבעבר היו נחלתם של מתכנתים בלבד, נגישות לנו באמצעות תוספים שונים ופשוטים לתפעול.

הסבר מפורט על שימוש בתוסף סקרייפינג לטובת ייצוא פוסטים ותגובות מרדיט -


לסיכום

רדיט הוא מקור מעולה ובעל ערך למידע על שוק ההון, חברות, מניות שווקים ובעיקר לניתוח התנהגות סוחרים. שימוש בכלים הנכונים יהפוך אותנו מגולשים רגילים, שטובעים בהררי המידע המפוזר שם, לחוקרי Tradint מנוסים שמסוגלים לייצר תובנות, לזהות טרנדים ולגבש סיגנלים יחודיים.

מעבר למה שהצגנו פה, יש עוד כלים רבים, ושיטות מתקדמות לאיסוף, ניתוח ומחקר רדיט. נסו לגבש לעצמכם את ארגז הכלים הנכון ביותר עבורכם.618 צפיות0 תגובות